İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Böcek ilaçlama konusunun en önemli ilaçlama unsuru olan Fare hayvanlar arasında kemirgenler grubuna dahil olan ve memeli canlı türü arasında yer almaktadır. Doğurarak çoğalan ve yavrularını sütle besleyen canlılardır. İnsanlara verdikleri zararlardan ve hastalık ve sağlık acısından çeşitli maddi ve manevi zararla verdiklerinde zararlı olarak nitelendirilirler. Fareler genelde yaz aylarında dış alanlarda yani ev ve iş ortamlarının dış alanlarında besin ve yiyecek ararlar. Kış ayının ve soğukların baş göstermesi ile aynı zamanda besinde ciddi bir azalmanın olması bu zararlıları bizim yaşam alanlarımıza yönlendirmektedir. Genelde kırsal alanlarda bu zararlılar besin ve barınacak yerleri daha geniş olduğundan insanların yaşam alanlarına fazla girmezler.

Kentsel alanlarda ise kısıtlı alan ve besinin az olmasından bu zararlılar insanların ev ve iş alanlarına yönelmektedir. Genelde farelerin farklı türleri insanlar için sorun teşkil etmektedir. Bu türler ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, kör fare, tarla faresi, kanguru faresi, orman faresi, çöl faresi, kaya faresi, su faresi, pamuk faresi, hamster, sıçan gibi türleri mevcuttur. Bu fareler bazen ev bazen iş bazen de kırsal çalışma ve ekim alanlarımızda baş göstererek zararlarını maddi ve sağlık sorunları olarak göstermektedirler. Tabi kentsel alanlarda daha çok ev faresi olarak nitelendirdiğimiz fındık faresi türü ile karşılaşmaktayız. Bu canlılar hem aktif hemde iştahlı olduklarından günün her saati yemek yemek ve bir yerleri kemirmekle zamanını geçirirler. Farelerin diş yapıları sürekli olarak uzama ve hızlı yenilenmeden dolayı bu canlının sürekli olarak bir şeyleri kemirme ihtiyacı olmasına neden olmaktadır.

Bu canlılar ev ve iş ortamında her yere girip çıktıklarından dolayı hijyende ciddi sorun teşkil etmektedir. Bunun yanında sürekli bir yerleri kemirerek zarar oluşmasına neden olmaktadır. Bunun yanında gıdalarımızı tüketip hem maddi hasar oluşmasına neden olmakta hem de mikrop ve hastalık etmeni unsurları gıdalara bulaştırmaktadır. Bu zararlıları mümkün oldukça yaşam alanlarımızdan uzak tutmamız gerekir. Buda düzenli ve bu zararlının varlığını fark ettiğimiz anda hemen ilaçlama yaptırmamıza bağlıdır. fare ilaçlama işlemleri bilgili ve deneyimli kişilerce yapılması hem bu zararlının ev ve iş alanlarımızdan uzaklaşmasını sağlayacak hemde uygun ve insan sağlığı acısından doğru yapılan ilaçlama ile zarar verme durumu olmayacaktır.fare ilaçlama firması olarak çağrınıza 7/24 cevap vererek deneyimli personelimiz ile en uygun fare ilaçlama yöntemlerini kullanarak sizi bu zararlıdan kurtaracağız.

FARE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR ?

Bilindiği gibi fareler çok akıllı hayvanlardır.Bu sebepten dolayı bu hayvanlarla mücadele ederken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.Yapılması gereken bir kaç işlem vardır.Bunlardan bazıları ;

İstasyon yöntemi

Canlı Kapan  olarak karşımıza çıkmaktadır.Şuan mevcut kullanılan en yaygın Sağlık Bakanlığı onaylı fare ilaçlama metodu istasyon yöntemi olmaktadır ve belirli noktalara fare kutuları dizilerek yapılmaktadır.Kurulması uzmanlık gerektirir ve mutlaka fare ilaçlama konusundan anlayan profesyonel kişilerin yapması gerekmektedir.Aksi takdirde istasyon sayısı ne kadar fazla olursa olsun başarı oranı çok düşük olacaktır.

FARE İLAÇLAMA SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Fare ilaçlama sonrası yapılması gereken işlemlerin başında istasyonlara kesinlikle dokunmamak ve yerlerinin değiştirilmemesi gelmektedir.İlaçlama personeli bu istasyonları metrekare ve farelerin geçiş yollarına göre koymakta bu sebepten dolayı kesinlikle yerinden kıpırdatılmaması gerekmektedir.Mevcut fare sorunu evinizde ise mutlaka ilaçlama sonrası farelerin eşyalarınızın üzerinde dolaşmasını göz önünde bulundurarak tek tek hijyenik şekilde yıkanmalı ve bu işlem yapılmadan kesinlikle bu eşyalar ve ürünler kullanılmamalıdır.

FARELER İNSANLARA ZARAR VERİR Mİ ?

En çok merak edilen konu olarak karşımıza çıkan bu durum kesinlikle önem verilmesi gereken bir husustur.Evet bazı fareler insanlara birebir zararda verebilir ve ya dolaylı olarak yiyeceklerinize hastalık bulaştırması sonucu sizlere zarar verebilir.Farenin boyutu ne olursa olsun kesinlikle ilkel yollar ile çözüm aramayınız ve uzman böcek ilaçlama personeline başvurunuz.

%d blogcu bunu beğendi:
çınar böcek ilaçlama