İletişime Geçin: 0532 460 10 24
turkce dil ingilizce

Fırın İlaçalma

Fırın İlaçalma

İnsan hayatı açısından büyük bir öneme sahip gıdaların üretildiği fırınlarda hijyen oranları yüksek tutulmalı ve haşere grubuna tabi hiçbir canlının fırınlar içerisinde barınmasına müsaade edilmemelidir. Bir fırın içerisinde herhangi türde bir haşere görüldüğü zaman fırın ilaçlama yapılmazsa ortam hijyensiz bir hale dönüşür. Bu durumda fırının sağlıksız bir ortam halini almasına neden olur. Sağlıksız bir ortam içerisinde üretilmekte olan yiyecekler insan sağlığını kötü etkiler. Bu doğrultuda söz konusu durum sebebiyle birçok sağlık problemi yaşanmaya başlar.

Bir fırın yalnızca haşere türleri görüldüğünde ilaçlanmalıdır. Fırınlar periyodik olarak ilaçlanması gereken alanlardır. Çünkü haşere ortaya çıktıktan sonra onlara karşı mücadele etmek önemli gıdalar üretilen bu ortam içerisinde sağlık konusunda büyük riskler oluşmasına neden olacaktır. İnsan sağlığını en ufak bir riske dahi atmamak adına fırın ilaçlama süreci periyodik olarak devam etmeli ve fırın içerisinde hiçbir türde haşereyle karşılaşmadan güven içerisinde ekmek, pasta, börek vb. gıda ürünleri üretimi devam etmelidir.

Fırın ortamları haşere türleri için çok uygun bölgeler arasında yer almaktadır. Hem sıcaklık oranının bu çevre içerisinde yüksek olması hem de gıda arayışı konusunda fırınlar içerisinde en ufak bir zorluk dahi yaşamayışları haşere türlerinin çabucak üremelerini sağlar. Bu durum haşerelerin dört bir yana yayılmasına neden olur ve onları kontrol altına almak iyice zorlaşmaya başlar. Fırın ilaçlama çalışmaları periyodik olarak sürdürüldüğündeyse haşerelerle ilgili en ufak bir sorun dahi yaşanmayacaktır.

çınar böcek ilaçlama